REFLEXOLÓGIA

Táto zónová terapia je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej stimuláciou reflexných plôch na chodidlách diagnostikujem aktuálny stav v tele resp. masírujem konkrétne miesto alebo orgán v tele. Reflexológia je známa už tisíce rokov. Chodidla sú veľmi dôležitou časťou tela, ktoré často nesprávnou chôdzou, následkom úrazu či operácie spôsobujú vážne neurologické zmeny a poruchy v tele.

Napríklad: pri zúženej špičke chodidla je vyvýjaný maximálny tlak v oblasti prstov a palca, kde sú umiestnené reflexné plôšky hlavy a krku: ramená, šija, spánky (bolesti hlavy), prsia (rôzne hrčky v oblasti prsníkov), nos, čelové dutiny, oči, uši. Preto je najprirodzenejšia pre nohu práve chôdza naboso.

Účinky Reflexológie:

Reflexológia je jednou z najúčinnejších metód prírodnej liečby, ktorá pomáha liečiť existujúce zdravotné ťažkosti, ako aj odhaliť ešte neprejavenú poruchu orgánu. Terapia je absolútne bezpečná, neinvazívna liečba tlakom na reflexné plôšky, ktorá pôsobí cez reflexné dráhy na celé telo, odstraňuje stres a obnovuje samoliečebnú schopnosť tela.
Účinkom reflexnej liečby dochádza zároveň k intenzívnej detoxikácii, preto je dôležité prijímať dostatočné množstvo tekutín a čerstvého vzduchu.
Na chodidlách sú reflexné body, ktoré prislúchajú jednotlivým orgánom, žľazám a častiam tela. Každá blokácia v tele vyvolá okamžitú reakciu – citlivosť až bolesť v reflexnej plôške, ktorá na chodidle prislúcha danému orgánu alebo časti. Využitie reflexnej terapie je všestranné, od liečby zdravotných ťažkostí, cez hlboké uvoľnenie, odstránenie stresu až po obnovu imunity tela.

Osobne sa venujem Reflexnej terapii už viac ako 15 rokov, bol som zaškolený u známych manželov z Čiech Beáta a Július Pataky, ktorých liečiteľské umenie môžem hrdo naďalej rozširovať.