REFLEXOLÓGIA – Reflexology

Táto zónová terapia je alternatívna liečebná metóda, pri ktorej stimuláciou reflexných plôch na chodidlách diagnostikujem aktuálny stav v tele resp. stimulácia ovplyvňuje reflexne časť tela alebo orgán v tele.

Reflexológia je známa tisíce rokov. Chodidla sú veľmi dôležitou časťou tela, a veľmi často nesprávnou chôdzou, alebo následkom úrazu, operácie, môžu spôsobiť vážne neurologické zmeny a poruchy v tele.


Napríklad: pri častom zúžení špičky chodidla sa vyvíja maximálny tlak v oblasti prstov a palca – reflexné zóny hlavy a krku – ramená, šija, spánky (bolesti hlavy), prsia (rôzne hrčky v oblasti prsníkov), nos, čelové dutiny, oči, uši. Preto je najprirodzenejšia pre nohu práve chôdza naboso.


Reflexológia je jednou z najúčinnejších metód prírodnej liečby, ktorá pomáha liečiť existujúce zdravotné ťažkosti, ako aj odhaliť vznikajúcu poruchu orgánu.

Terapia je absolútne bezpečná, neinvazívna liečba  tlakom na reflexné plôšky, ktorá pôsobí cez reflexné dráhy na celé telo, odstraňuje stres a obnovuje samoliečebnú schopnosť tela.

Účinkom reflexnej liečby dochádza zároveň k intenzívnej detoxikácii, preto je dôležité prijímať dostatočné množstvo tekutín a čerstvého vzduchu.
Na chodidlách sú reflexné body, ktoré prislúchajú jednotlivým orgánom, žľazám a častiam tela. Blokácia v tele vyvolá okamžitú reakciu – citlivosť a bolesť v reflexnej plôške, predstavuje aktuálny stav orgánu alebo časti. Využitie reflexnej terapie je všestranné, od liečby zdravotných ťažkostí, cez hlboké uvoľnenie, odstránenie stresu až po obnovu imunity tela.

Osobne sa venujem Reflexnej terapii viac ako 15 rokov, bol som zaškolený u známych manželov z Čiech Beáta a Július Pataky, ktorých liečiteľské umenie môžem hrdo naďalej rozširovať.