BAMBOO RELEASE, AROMATERAPIA

Záver terapie zvyčajne ukončuje krátka hĺbková masáž za pomoci vhodnej zmesi Aromaterapie a prírodného bambusu, ktoré zároveň zvyšujú efekt terapie. Často sa jedná práve o uvoľnené toxíny, CO2 a kyslosť z jednotlivých častí tela, ktoré je potrebné vytlačiť zo svalového tkaniva, väziva a vylúčiť z tela, čo najrýchlejšie.  Zároveň to znižuje nahromadené napätie a uvoľňuje svalové uzly v tele, pričom použité oleje a esencie pôsobia ešte dlho po ukončení terapie.

V súčastnej dobe sa používa Aromaterapia čoraz častejšie, hoci veľa ľudí ju stále nepozná. Preto chcem priblížiť význam Aromaterapie, možnosť použitia v každodennom živote, a tiež pomoc pri zdravotných problémoch. Aromaterapia využíva oleje, esencie, vody alebo iné súčasti liečivých bylín z celého sveta na postupné zlepšenie a posilnenie zdravotného stavu.

Aktuálny zdravotný stav je závislý nielen od životosprávy, fyzických, psychických, alebo duchovných aktivít. Vône a jednotlivé substancie bylín nám ponúkajú viaceré spôsoby aplikácie:

externeprostredníctvom masáží, zábalov, mastí, vodného kúpeľa, či inhalácie,           interneako doplnok potravy,

a to samozrejme využívame v prospech nášho fyzického a psychického zdravia, ako aj duchovného rozvoja.

Aromaterapia ponúka viacero spôsobov využitia prírodných esencií a olejov, a to hlavne bez negatívnych účinkov na naše zdravie pokiaľ sa riadime jednoduchými pravidlami použitia. Týmto jednoduchým použitím, alebo aplikáciou sa môžeme rýchlo zbaviť rôznych bolesti, horúčky, zápalu, opuchov, alebo dosiahnuť uvoľnenie a upokojenie aktuálneho stavu. Do prostredia, v ktorom žijeme zároveň vnášame vyššie energie a silu prírody, ktorú máme čoraz menej v dnešnej dobe.

Aromaterapia pôsobí v našom tele prostredníctvom našich prirodzených zmyslov a nervového systému na všetkých úrovniach: fyzickej, psychickej, energickej i duchovnej.

Najčastejšie sú to bolesti, zvýšená teplota, zápaly a infekcie, problémy s tlakom, nespavosť, psychické problémy, pomoc koncentrácie pri učení, alebo meditácii…

V Aromaterapii môžete hľadať pomoc stále, pričom dôležitý je práve spôsob a doba použitia vhodného produktu, ktorý pomôže zbaviť sa vám určitého problému.

Najrozšírenejšie použitia sú: natieranie a masáž, aplikácia zábalu a obkladu, inhalácia pary, vodný kúpeľ, sauna, arómalampa, použitie mastí, olejov a iné.

Pri každom z uvedených spôsobov použitia Aromaterapie sa substancie z využitých produktov dostávajú hlboko do telesného tkaniva, kde dochádza okamžite k liečeniu.

Účinky aromaterapie

Účinky Aromaterapie sa prejavia u každého človeka osobitne, ale s istotou môžeme povedať, že jej účinky  stále pôsobia na všetkých úrovniach.

Aromaterapia pôsobí zároveň detoxikačne (odstraňuje a znižuje toxíny) v jednotlivých častiach organizmu. V tele plnom toxínom a psychického, emocionálneho stresu sa zdravotné problémy prejavujú veľmi rýchlo. Človek stráca prirodzenú imunitu, je psychicky a emocionálne oslabený. Preto je nevyhnutná v prvom rade práve detoxikácia v organizme a odstránenie toxínov, CO2, zápalu, či infekcie, aby telo mohlo prirodzene fungovať.

Choroba a bolesť v tele vzniká aj z nedostatku telesnej energie v postihnutej oblasti. Pravidelné používanie Aromaterapie pomáha regulovať hladinu a obeh energie v tele. Ako som už spomenul Aromaterapia používa prírodné produkty, ktoré obsahujú tiež vysoké energie a vibrácie. Práve to prispieva k obnove a zlepšeniu ochrany a toku energie v tele.

Klientom ponúkam poradenstvo v oblasti Aromaterapie a možnosť objednávok príp. zakúpenie výrobkov v salóne. Dlhoročne spolupracujem a používam výlučne aromaterapeutické produkty firmy Atok original so sídlom v ČR, www.originalatok.cz.