Myofasciálne uvoľňovanie a Mäkké techniky uvoľňovania

Myofasciálne uvoľňovanie a Mäkké techniky uvoľňovania sú zaradené medzi špeciálny druh liečebnej metódy. Práve znalosťou a používaním týchto špeciálnych druhov techník, ktoré uvoľňujú a zároveň odstraňujú napätie súčasne vo viacerých vrstvách svalového tkaniva, fascie a väziva, dokáže terapeut priam zázraky. Sú veľmi účinné najmä pri posune kĺbu a stiahnutí svalových fascií v oblastiach chrbtice, príp. celých myofasciálnych dráh na tele.

Tieto techniky používam so zameraním na uvoľnenie hlavných časti celej chrbtice, stiahnutia a blokácie v oblastiach ramien a panvy, alebo jednotlivých kĺbov a svalov končatín.

  • Práve nadmerná záťaž, prudké pohyby, prechladnutie, stres, nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, nedostatok minerálov a zlá životospráva vedú k preťaženiu, až zablokovaniu /tzv. seknutie v krížoch /.

Myofascálne uvoľňovanie a Mäkké techniky uvoľňovania dokážu veľmi rýchlo a účinne zmierniť, až odstrániť tieto bolestivé stavy – uvoľňujú spazmy, zatuhnutia, kĺbové bloky. Vždy po uvoľnení dôjde k okamžitej úľave.